ASN BRCU Online - Batzordearen Berrikuspen Ikastaroa eta Eguneratzea Birtuala 17eko uztailaren 22tik 2021ra (Bideoak + 239 Praktika Galdera + MOC Posttest)

ASN BRCU Online – Board Review Course & Update Virtual July 17 – 22, 2021 (Videos + 239 Practice Questions + MOC Posttest)

Erregularra prezioa
$ 80.00
Salmenta prezioa
$ 80.00
Erregularra prezioa
Salduta
Prezio unitatea
bakoitzeko 

ASN BRCU Online - Batzordearen Berrikuspen Ikastaroa eta Eguneratzea Birtuala 17eko uztailaren 22tik 2021ra (Bideoak + 239 Praktika Galdera + MOC Posttest)

American Society of Nephrology

KURTSOA LORTUKO DUZU BIZITZAREN BIDEZ DESKARGATZEKO LOTURA (ABIADURA AZKARRA) ORDAINDU ONDOREN

 77 MP4 + 6 PDF fitxategi

 

BRCU Virtual 2021: Informazio orokorra

Datak eta kokapena

Ikastaro hau uztailaren 17tik 22ra izango da, eta ikastaro guztiz birtuala izango da. Egun bakoitzean 5 orduko saio interaktibo eta zuzeneko zuzenean eskainiko dituzte irakasle adituekin, kasuetan oinarritutako eztabaidak, arbel estiloko galderak, talde-taldeak eta abar barneratuko dituztenak. Hitzaldi guztiak eskuragarri egongo dira zure erosotasunean ikusteko. Hitzaldi guztietarako sarbidea izango duzu gutxienez 2 urtez.

Helburuak

Jarduera hau amaitzean, parte-hartzaileak gai izango da:

  1. Nefrologiaren oinarrizko kontzeptuak interpretatzea giltzurrunaren funtzioaren eta egituraren arloetan; fluidoen eta elektrolitoen nahasteak; nahaste glomerularrak eta baskularrak; potasioa eta base azidoa; nahaste tubulointerstizialak eta nefrolitiasia; CKD, ESKD eta dialisia; hipertentsioa; AKI, ZIUko nefrologia eta farmakologia; hezur eta mineralen metabolismoa; eta transplantea;
  2. Giltzurruneko gaixotasunak kudeatzeko aukera diagnostiko eta terapeutikoak formulatzea; eta
  3. Probatu medikuntza-praktika indibidualaren gaitasuna paziente/kasu simulatu batzuen aurrean.
    (Oinarrizko gaitasunak: Pazientearen Arreta eta Ezagutza Medikoa)

Helburua

  • Nefrologo nagusiak: Nefrologoak praktikatzea espezialitateko funtsezko arlo guztietan. Ikastaroak nefrologo pediatrikoei, intentsiboei eta ospitaleei ere mesede egiten die.
  • Batzordeko Azterketa Parte-hartzaileak: Pertsonak ondo prestatuta daude datozen ziurtapen eta birziurtapen azterketetarako.
  • Nefrologiako bekadunak: Bekadunak egungo beka programak barne hartu behar duenaren eskema eta eztabaida zehatza bilatzen duten bekadunak.
  • FASN hautagaiak: BRCUn lortutako 53 CME kreditu-ordu gutxi gorabehera FASN estatuserako behar diren 70 orduetarako aplika daitezke.

Gaiak eta hizlariak:

 

Uztailaren 17an, larunbata

Eskaera: 1. eguna - uztailaren 12an eskuragarri

TIME SAIOAREN XEHETASUNAK
Nefrotoxinak Kontseiluetarako
  • Mark A. Perazella, MD, FASN
Herentziazko giltzurrun-gaixotasun kistikoak
  • Ronald D. Perrone, MD, FASN
GFR estimatzea: Fisiologiatik Osasun Publikora
  • Cynthia Delgado, MD, FASN
Kasuak: Irudigintza Nefrologian
  • Mark A. Perazella, MD, FASN
Proteinuria, albuminuria, hematuria eta gernu-sedimentua interpretatzeko hurbilketa
  • Richard J. Glassock, MD, FASN
Gehitu eraginkortasuna zure ikasketei: aldatu arbeletara hurbiltzeko modua
  • Laura J. Maursetter, DO, FASN

1. eguna: uztailak 17, larunbata, 10:00etatik 6:15era EDT

TIME SAIOAREN XEHETASUNAK
10:00 - 10:30 BRCU Ongietorria eta Aurkezpena
  • Laura J. Maursetter, DO, FASN
  • Roger A. Rodby, MD, FASN
10:30 - 11:00 Galdera blokea # 1 Norberak zuzendutako kasuen banaketa
11:00 - 11:40 Beroketa Batzordeko galderak
  • Laura J. Maursetter, DO, FASN
  • Roger A. Rodby, MD, FASN
11:40 - 12:40 Sodioaren eta Uraren arteko erlazioa: Hiponatremiaren eta Hipernatremiaren printzipioak
  • Mitchell H. Rosner, MD, FASN
12:55 - 1:55 Kasuak: bolumena, sodioa eta uraren nahasteak
  • Roger A. Rodby, MD, FASN
  • Mitchell H. Rosner, MD, FASN
2:55 - 3:25 2. galdera-blokea Norberak zuzendutako kasuen banaketa
3:25 - 4:05 Kasuak: Gernu-analisia/Gernu-mikroskopia
  • Mark A. Perazella, MD, FASN
4:05 - 4:55 Nefritis interstizial akutua eta kronikoa
  • Mark A. Perazella, MD, FASN
4:55 - 5:45 Kasuak: Onkonefrologia
  • Mark A. Perazella, MD, FASN
  • Mitchell H. Rosner, MD, FASN
5:45 - 6:15 Aukerako Breakouts 1. eguna - Norberak zuzendutako Ikasketa Taldeak

 



 

Igandea, uztaila 18

Eskaera: 2. eguna - uztailaren 12an eskuragarri

TIME SAIOAREN XEHETASUNAK
Nefritida birikoak, GIBa, CMV eta hepatitisa barne
  • Nelson Leung, MD
Patogenia eta Lesio Glomerularren Mekanismoak
  • Patrick H. Nachman, MD, FASN
IgA Nefrologia eta Kasuak
  • Patrick H. Nachman, MD, FASN
Nefropatia diabetikoa
  • William Luke Whittier, MD, FASN
Kasuak: Giltzurruneko Gaixotasun Diabetikoa
  • Roger A. Rodby, MD, FASN

2. eguna: uztailak 18, igandea, 10:00etatik 6:30era EDT

TIME SAIOAREN XEHETASUNAK
10:00 - 10:15 2. eguneko aurkezpena
  • Roger A. Rodby, MD, FASN
10:15 - 11:15 Glomerulonefritiden patologia
  • Glen S. Markowitz, MD
11:15 - 12:05 Glomerulonefritida idiopatikoak eta primarioak
  • Laura H. Mariani, MD, MS
12:20 - 1:50 Glomerulonefritidak: Zuzeneko kasuen eztabaidak #1
  • Ronald J. Falk, MD, FASN
  • Nelson Leung, MD
  • Laura H. Mariani, MD, MS
  • Glen S. Markowitz, MD
  • Patrick H. Nachman, MD, FASN
2:35 - 3:35 Disproteinemiak, amiloidea, glomerulonefritis fibrilarra eta angiopatia tronbotikoak
  • Nelson Leung, MD
3:35 - 4:30 Bigarren mailako glomerulonefritidak eta baskulitisak
  • Ronald J. Falk, MD, FASN
4:30 - 6:00 Glomerulonefritidak: Zuzeneko kasuen eztabaidak #2
  • Ronald J. Falk, MD, FASN
  • Nelson Leung, MD
  • Laura H. Mariani, MD, MS
  • Glen S. Markowitz, MD
  • Patrick H. Nachman, MD, FASN
6:00 - 6:30 Aukerako Breakouts 2. eguna - Norberak zuzendutako Ikasketa Taldeak

 



 

Astelehena, uztailaren 19

Eskaera: 3. eguna - uztailaren 12an eskuragarri

TIME SAIOAREN XEHETASUNAK
Haurdunaldia eta giltzurrunetako gaixotasunak
  • Belinda Jim, MD
Intoxikazioak eta intoxikazioak
  • David S. Goldfarb, MD, FASN
Giltzurruneko potasioaren manipulazio normala
  • Biff F. Palmer, MD, FASN
Ez Anion Gap Azidosia
  • Susie L. Hu, MD, FASN
Nefrolitiasia: patogenia, diagnostikoa eta kudeaketa medikoa
  • David S. Goldfarb, MD, FASN
Azido-basearen nahasteak: oinarrizko kontzeptuak
  • Kalani L. Raphael, MD, MS, FASN

3. eguna: uztailak 19, astelehena, 10:00etatik 6:30era EDT

TIME SAIOAREN XEHETASUNAK
10:00 - 10:15 3. eguneko aurkezpena
  • Roger A. Rodby, MD, FASN
10:15 - 10:45 3. galdera-blokea Norberak zuzendutako kasuen banaketa
10:45 - 11:45 Potasioa: nahaste hipokalemikoak eta hiperkalemikoak
  • Biff F. Palmer, MD, FASN
11:45 - 12:30 Anion Gap azido metabolikoa handitzea
  • Biff F. Palmer, MD, FASN
12:45 - 1:20 Alkalosi metabolikoa
  • Susie L. Hu, MD, FASN
2:20 - 2:50 4. galdera-blokea Norberak zuzendutako kasuen banaketa
2:50 - 3:50 Kasuak: Base azidoa
  • Biff F. Palmer, MD, FASN
  • Roger A. Rodby, MD, FASN
3:50 - 4:40 Giltzurruneko gaixotasun genetikoa
  • Barry I. Freedman, MD
4:40 - 5:25 Kasuak: Genetika eta Haurdunaldia
  • Barry I. Freedman, MD
  • Belinda Jim, MD
5:25 - 6:00 Erronka kasuak: Nefrolitiasia
  • David S. Goldfarb, MD, FASN
6:00 - 6:30 Aukerako Breakouts 3. eguna - Norberak zuzendutako Ikasketa Taldeak

 



 

Asteartea, uztailak 20

Eskaera: 4. eguna - uztailaren 12an eskuragarri

TIME SAIOAREN XEHETASUNAK
Drogen preskripzioaren printzipioak giltzurruneko gaixotasun akutu eta kronikoetan
  • William M. Bennett, MD, FASN
Dialisi peritoneala: BParen eta bolumenaren kontrolaren fisiologia eta ikuspegi klinikoa
  • Suzanne Watnick, MD, FASN
Dialisiaren funtzionamendua: Fisika/Dialisiaren fisiologia: PD eta HDren arteko oinarriak, antzekotasunak eta desberdintasunak
  • Sana Waheed, MD, FASN
ESKD Vascular Access eta erlazionatutako infekzioak
  • Monnie Wasse, MD, MPH, FASN
Dialisia: Kardiobaskularrak eta Odol Tentsio Arazoak
  • Susan Hedayati, MD, MS, FASN
Kasuak: ESKD
  • Christopher T. Chan, MD
Anemia eta azido metabolikoa CKD eta ESKDn
  • Susan Hedayati, MD, MS, FASN

4. eguna: uztailak 20, asteartea, 10:00etatik 6:05etara EDT

TIME SAIOAREN XEHETASUNAK
10:00 - 10:15 4. eguneko aurkezpena
  • Laura J. Maursetter, DO, FASN
10:15 - 10:45 5. galdera-blokea Norberak zuzendutako kasuen banaketa
10:45 - 11:20 Kasuak: CKD
  • Christopher T. Chan, MD
11:35 - 12:25 ESKD duen pazientearen ohiko arazo medikoak
  • Mark L. Unruh, MD, MS
1:25 - 1:55 6. galdera-blokea Norberak zuzendutako kasuen banaketa
1:55 - 2:40 Dialisi: Errezeta eta Egokitasun Arazoak HD eta PDrako
  • Suzanne Watnick, MD, FASN
2:40 - 3:35 Dialisi peritoneala: konplikazio infekziosoak eta ez-infekziosoak
  • Suzanne Watnick, MD, FASN
3:35 - 4:15 Hemodialisia: Hautatutako konplikazioak
  • Mark L. Unruh, MD, MS
4:15 - 5:05 Batzordeko kasuak
  • Laura J. Maursetter, DO, FASN
  • Roger A. Rodby, MD, FASN
5:05 - 5:35 Bulegoaren ordutegia
  • Christopher T. Chan, MD
  • Mark L. Unruh, MD, MS
  • Suzanne Watnick, MD, FASN
5:35 - 6:05 Hautazko hautaketak 4. eguna - Norberak zuzendutako kasuen hautaketa


 

Uztailak, asteazkena

Eskaera: 5. eguna - uztailaren 12an eskuragarri

TIME SAIOAREN XEHETASUNAK
Fisiopatologia eta tratamendua: ezinbestekoa den hipertentsioa
  • Stephen C. Textor, MD
Hipertentsio larrialdiak eta larrialdiak: aurkezpen klinikoak eta terapia
  • Tara I. Chang, MD, MS, FASN
Drogak eragindako hipertentsioa
  • Tara I. Chang, MD, MS, FASN
AKI: patogenia, diagnostikoa, biomarkatzaileak eta arriskuen ebaluazioa
  • Jay L. Koyner, MD

5. eguna: uztailak 21, asteazkena, 10:00etatik 6:15era EDT

TIME SAIOAREN XEHETASUNAK
10:00 - 10:15 5. eguneko aurkezpena
  • Laura J. Maursetter, DO, FASN
10:15 - 10:45 Galdera-blokea # 7 Norberak zuzendutako breakouts
10:45 - 11:40 Bigarren mailako hipertentsioa: sindrome klinikoak, lan diagnostikoa eta kudeaketa
  • George L. Bakris, MD, FASN
11:40 - 12:20 Giltzurrun-arteriaren estenosia, hipertentsio errenovaskularra eta nefropatia iskemikoa
  • Stephen C. Textor, MD
12:35 - 1:15 Kasuak: Hipertentsioa
  • George L. Bakris, MD, FASN
  • Tara I. Chang, MD, MS, FASN
  • Stephen C. Textor, MD
2:15 - 2:45 Galdera-blokea # 8 Norberak zuzendutako breakouts
2:45 - 3:55 AKI: Prebentzioa eta Terapia Ez-Dialitikoa
  • Jay L. Koyner, MD
3:55 - 5:05 Giltzurrunen Ordezkapen Terapia Akutua
  • Ashita J. Tolwani, MD, MS
5:05 - 6:15 Kasuak: AKI eta ZIU Nefrologia
  • Jay L. Koyner, MD
  • Ashita J. Tolwani, MD, MS


 

Osteguna, uztaila 22

Eskaera: 6. eguna - uztailaren 12an eskuragarri

TIME SAIOAREN XEHETASUNAK
CKD-MBD tratamendua
  • Tamara Isakova, MD
Transplanteen Ebaluazioa
  • Michelle A. Josephson, MD, FASN
Magnesioa: Fisiologia Normala, Hipomagnesemia eta Hipermagnesemia
  • Laura J. Maursetter, DO, FASN
Kasuak: Transplantea
  • William M. Bennett, MD, FASN
  • Michelle A. Josephson, MD, FASN
Kaltzioa/Fosforoa/PTH, D bitamina eta FGF-23: hezur-gaixotasun metabolikoaren fisiopatologia
  • Myles Wolf, MD

6. eguna: uztailak 22, osteguna, 10:00etatik 5:25era EDT

TIME SAIOAREN XEHETASUNAK
10:00 - 10:15 6. eguneko aurkezpena
  • Laura J. Maursetter, DO, FASN
10:15 - 10:45 Transplanteen Biopsia: Adierazpenak eta Aurkikuntzak
  • Jean Hou, MD
10:45 - 11:15 Galdera-blokea # 9 Norberak zuzendutako breakouts
11:15 - 12:15 Transplanteen Immunologia
  • Michelle A. Josephson, MD, FASN
12:30 - 1:20 Transplantearen osteko konplikazio infekziosoak
  • Michael G. Ison, MD, MS
2:20 - 2:50 Galdera-blokea # 10 Norberak zuzendutako breakouts
2:50 - 3:50 Transplantearen osteko konplikazioak ez-infekziosoak
  • Michelle A. Josephson, MD, FASN
3:50 - 4:35 Kasuak: Hezurren Gaixotasun Metabolikoa
  • Tamara Isakova, MD
  • Myles Wolf, MD
4:35 - 5:10 Batzordeko kasuak 2
  • Laura J. Maursetter, DO, FASN
5:10 - 5:25 BRCU itxiera
  • Laura J. Maursetter, DO, FASN
  • Roger A. Rodby, MD, FASN
Salmenta

Ez dago erabilgarri

Salduta